Патентний повірений України

Патентний повірений України


Анатолій Антонович НАЗАРЕНКО

ПРЕДСТАВНИК У СПРАВАХ З ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

РЕЄСТРАЦІЙНИЙ НОМЕР 62 Головна
 Послуги
 Корисне
 Назаренко А.А.
 Контакти
 Посилання


English | Русский

                ГоловнаПослугиРеєстрація торгівельної марки | Реєстрація товарного знака | Реєстрація знака для товарів і послуг


Реєстрація торгівельної марки

Реєстрація товарного знака

Реєстрація знака для товарів і послуг


Що таке торгівельна марка?

Торгівельна марка, ми бачимо її кожний день, ми користуємось нею, коли заходимо до магазину, коли обираємо товар, коли робимо покупку, та і просто коли йдемо по вулиці, ми бачимо вивіски різних компаній, це ї є все – торгівельна марка (товарний знак). Споживачі користуються цими товарними знаками для запам’ятовування товару, таким чином, відрізняючи товар одних виробників від інших. Функція індивідуалізації товару, надає йому розрізняльні властивості. Споживач, роблячи покупку вдруге, орієнтується саме на торгівельну марку.

Торгівельна марка може мати словесне, зображувальне або комбіноване позначення, які виконують функцію розрізнення товарів, робіт чи послуг одних від інших. Також торгівельна марка (товарний знак) може бути представлено об’ємними (форма товару, трьохмірне позначення), кольоровим або навіть мати свій запах, але при умові, що він може виконувати свою функцію індивідуалізації товару робіт чи послуг.

Також досить часто можна зустріти, що торгівельна марка має різні назви, але сенс залишається завжди один.

Торгівельна марка – це знак для товарів і послуг, trade mark (торгівельний знак, торгівельна марка, товарна марка), фірмовий знак, логотип, бренд, слоган, знак обслуговування.

  • Trade mark (англ. «торгівельний знак», «торгівельна марка», «товарна марка») – цей термін використовує світова спільнота, найбільш точний переклад англійського "trademark" – торгівельна марка. Нерідко біля торгівельної марки компанії можна побачити позначення «™» - має смислове попередження, знак проходить процедуру реєстрації, тобто подана заявка на реєстрацію торгівельної марки для отримання свідоцтва на знак для товарів і послуг.
  • Знак для товарів і послуг – або просто знак – його поняття має своє визначення в Законі України ‛Про охорону прав на знак для товарів і послуг‛ – це позначення, за яким товари і послуги одних осіб відрізняються від товарів і послуг інших осіб.
  • Логотип (греч. "Logos" - слово, "typos" – відбиток) – оригінальне зображення, може позначати повне чи скорочене найменування компанії, її товарів. Логотип покликаний зробити імідж компанії таким, що більш запам'ятовується, в ідеальному випадку дизайн логотипу показує основні напрямки діяльності компанії.
  • Фірмовий знак – елемент логотипу, котрий є елементом графіки і нерідко супроводжується назвою компанії. І назва, і фірмовий знак можуть використовуватись самостійно один від одного.
  • Знак обслуговування – це торгівельна марка, що застосовується до послуг, а не до товарів.
  • Бренд (англ. "brand") - маркетинговий термін, асоціюється з торгівельною маркою, яка має свою вагу, добре відома, має всесвітню відомість, належить монополісту, компанії, котра має значний сегмент на ринку.
  • Слоган – речення або словосполучення, коротке, добре запам’ятовується. Салоган вказує на характеристику товару, переваги, несе емоційне навантаження, підвищує відомість компанії.


Свідоцтво на знак для товарів і послуг, Свидетельство на знак для товаров и услуг, Свідоцтво торгівельної марки, Регистрация торговой марки

Свідоцтво на знак для товарів і послуг


Навіщо реєстрація торгівельної марки?

Реєстрація товарного знаку в держорганах не є обов'язковою процедурою. Іншими словами, якщо реєстрація товарного знаку (реєстрація торгівельної марки) не проведена, то це не означає, що його власник не має жодних прав на його використання. Але слід пам’ятати, що право власності на торгівельну марку підтверджується свідоцтвом на знак для товарів і послуг.

Маючи зареєстрований знак і отримавши охоронний документ (Свідоцтво на знак для товарів і послуг), власник має можливість, а точніше реєстрація торгівельної марки дає можливість:

  • Отримати свідоцтво на право власності торгівельної марки, внаслідок чого власнику надаються такі права:
   • право на використання торгівельної марки;
   • виключне право перешкоджати неправомірному використанню торгівельної марки, в тому числі забороняти таке використання та інше;
   • виключне право дозволяти використовувати торгівельну марку.
  • Торгівельну марку, як об’єкт інтелектуальної власності можна оцінити, поставити на баланс підприємства в якості нематеріального активу.
  • Передачі прав інтелектуальної власності на торгівельну марку. Передача торгівельної марки може бути оформлена ліцензійним договором, договором поступки торгівельної марки / товарного знака і комерційної концесії (франчайзингу).
  • Реєструвати доменне ім’я в зоні "ua", можливо тільки при наявності Свідоцтва України на знак для товарів і послуг, для цього необхідно пройти процедуру реєстрації торгівельної марки.
  • Внесення торгівельної марки в митний реєстр і публікація відомостей про торгівельну марку, а також даних підприємства в офіційному віснику бюлетені.

Реєстрація торгівельної марки (реєстрація товарного знаку).

Право власності на торгівельну марку підтверджується наявністю Свідоцтва на знак для товарів і послуг. Діє Свідоцтво впродовж 10 років, з дати подачі заявки в Патентне відомство.

Також реєстрація торгівельної марки можливо подовжувати за клопотанням власника (представника власника - патентний повірений) свідоцтва на 10 років, за умови своєчасної сплати державного збору.

Обсяг прав охорони, що надаються, визначається графічним зображенням торгівельної марки (товарного знаку) і переліком товарів і послуг, вказаних при складанні заяви на реєстрацію торгівельної марки.

Вартість та збори на реєстрацію торгівельної марки залежать від кількості вибраних класів товарів і послуг, для яких реєструється торгівельна марка (реєстрація товарного знаку, реєстрація знаку для товарів і послуг).

Реєстрація торгівельної марки

                ГоловнаПослугиРеєстрація торгівельної марки | Реєстрація товарного знака | Реєстрація знака для товарів і послуг

Home | Nazarenko ©
Copyright 2006-2007.

Патентний повірений України
Анатолій Антонович Назаренко
03179, Київ-179, а/с 233, Україна
Тел./факс (044) 424-55-93; моб. +38 (067) 765-30-21
http://www.patagent.kiev.ua   patagent@ukr.net
Р/р 37396004 Святошинське відділення "Ощадбанк" № 8069/0413 в м. Києві
МФО 320218, код ЄДРПОУ 02760560